2021-2022K 21-22S 21-22

Laureat DBK!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Kacper Wypych – uczeń klasy 8e – został Laureatem i zajął II miejsce w XVIII Regionalnym Konkursie Informatycznym “Dzień Bezpiecznego Komputera” organizowanym pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Tegoroczny konkurs organizowany był również we współpracy ze specjalistami w zakresie tematyki bezpieczeństwa sieciowego: Wojewódzką Komendą Policji w Lublinie, Strażą Miejską w Lublinie, Wydziałami Urzędu Miasta Lublin oraz firmami i instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem w Internecie.

Konkurs jest inicjatywą lokalną organizowaną w ramach światowego Dnia Bezpiecznego Internetu przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, a w tym roku towarzyszyły mu dodatkowo wykłady tematyczne związane z problematyką bezpieczeństwa TIK.

W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 1121 uczniów z Lublina i województwa lubelskiego.

Opiekę merytoryczną nad uczniem pełniła nauczycielka informatyki – Pani Magdalena Wójtowicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Wójtowicz