2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

“Już za parę dni, za dni parę…” jak mówią słowa dawnej piosenki zaczną się oczekiwane wakacje. Jest to czas pięknej beztroski. Będziecie więc częściej bawić się z koleżankami i kolegami, grać w ulubione gry, uprawiać różne sporty. Może trochę dłużej pośpicie. Spędzajcie go jak najlepiej. Góry, morze, jeziora, lasy czekają na was.
Pamiętajcie jednak o tym co najważniejsze, o waszym zdrowiu i życiu. Zawsze Kochani wiedzcie jedno: udane wakacje to BEZPIECZNE wakacje!!! Więc wspólnie z RODZICAMI, ROZUMNIE i ROZWAŻNIE ROZPLANUJCIE Wasze RADOSNE i RODZINNE wakacje. Takie 5 x R na wakacyjny czas w każdej rodzinie. Może być na kocu, przed blokiem, w cieniu rozłożystego drzewa, byle BEZPIECZNIE ! I wesoło  pod okiem i sercem RODZICA – najbardziej oddanego i najwierniejszego przyjaciela i ,,anioła stróża” zarazem. Odpoczywajcie i zbierajcie siły na dalsze wyzwania ,,słoneczne promyki” z lubelskiej SP nr 51.  By we wrześniu spotkać się znowu w pełnym składzie w szkole musicie pamiętać o bardzo wielu zasadach i radach.

25 zasad bezpieczeństwa.
Bezpieczne wakacje.
Bezpieczeństwo w górach.
Bezpieczeństwo dzieci nad wodą.
Zasady bezpieczeństwa na rowerze.
Dobre i złe zachowanie – bajka dla dzieci.
Bolek i Lolek na wakacjach.
Wakacyjne szlaki Bolka i Lolka.
Pomysły na zabawy na dworze.

Opracowanie: Iga Śliżewska, Bożena Kozaczuk i Danuta Bednarz.