2020-2021Dyrektorkl. 1-2-3

Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi za nami

Nasza szkoła lubi nowe wyzwania. Dlatego, skoro nie mogliśmy zaprosić Rodziców i przyszłych pierwszoklasistów realnie w nasze gościnne progi, postanowiliśmy się z nimi spotkać wirtualnie. Dbając o bezpieczeństwo poprosiliśmy uczestników o wcześniejszą rejestrację. Harmonogram zaplanowaliśmy tak, żeby można było dowiedzieć się o szkole najważniejszych rzeczy i po prostu trochę lepiej się poznać.

Dyrektor, Pan Marek Krukowski, opowiedział o tym, w jaki sposób chcemy wspierać uczniów w procesie edukacji oraz rozwoju ich osobowości i talentów. Zapewnił rodziców o otwartości na zmianę, która będzie służyła dobru ucznia i kształtowaniu wartości.

Następnie w krótkim webinarze nasza szkoła została zaprezentowana z różnych perspektyw tzn. okiem wicedyrektor ds. edukacji wczesnoszkolnej – p. Elżbiety Myśliwieckiej, psychologa – p. Anny Wiącek, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej – p. Haliny Wróbel, nauczyciela specjalisty – p. Małgorzaty Gadzały, wychowawczyni świetlicy – p. Sylwii Śliwińskiej, ale także rodzica – p. Marty Brożyny oraz ucznia klasy 8d – Damiana Korulczyka.

Dla tych, którzy potrzebowali bardziej bezpośrednich rozmów przygotowaliśmy wirtualne pokoje, gdzie oprócz wyżej wymienionych osób na pytania odpowiadały także Panie Wicedyrektor – Beata Brajerska i Anna Iskra, które poinformowały o technicznej stronie rekrutacji. Pokój Dyrekcji SP51 zasiliły Panie Wicedyrektor – Małgorzata Dziewulska-Tryl oraz Urszula Furtak. W pozostałych pokojach oczekiwały: pedagog szkolna – p. Beata Witkowska-Strug i pedagog specjalna – p. Agnieszka Matuszewska, terapeutka SI – p. Zofia Wierzbicka oraz logopeda – p. Małgorzata Kacprzak-Kamińska. Pokój edukacji wczesnoszkolnej wsparła p. Joanna Jakubczyk-Gajowy, a nauczycieli specjalistów – p. Katarzyna Sudewicz.

Podczas spotkania został zaprezentowany także nasz film promocyjny oraz kilka innych pokazujących bardziej szczegółowo pracę z uczniem. Można je nadal oglądać na naszym kanale YouTube.

Mamy nadzieję, że dla Państwa był to równie miły czas, jak dla nas. Te 100 minut było z naszej perspektywy czasem budowania pierwszych, niezwykle miłych relacji. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i czekamy na kolejne spotkania w przestrzeni naszej szkoły.

Zespół ds. Promocji Szkoły

Marcin Stec