2015-2016K 15-16kl. 1-2-3Międzyszkolny

Tydzień ekologiczny w naszej szkole

W Europejskim Dniu Parków Narodowych – 24 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole Eko-Apel.

Przybyli goście laureaci Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na projekt znaczka pocztowego o tematyce ekologicznej – „Rośliny chronione w Polsce”.

Honorowy patronat tego konkursu został objęty przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51 – panią mgr Mariannę Olszańską. Jego organizatorami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Marta Szumska i pani Anna Wiejak oraz Biuro Turystyki Przyrodniczej „Perkoz”.

Była to już III edycja konkursu ekologicznego organizowanego przez naszą szkołę, w której wzięło udział 148 uczniów reprezentujących 15 szkół podstawowych.

Uroczystość rozdania nagród uświetniło widowisko o tematyce ekologicznej pt. „Leśne porządki” przygotowane przez uczniów klasy 1f oraz 2c.

W ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Z ekologią na Ty”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z kl. I-III. Laureaci konkursu mogli zaprezentować swoje recytacje na apelu ekologicznym dnia 2 czerwca 2016 roku.
Laureaci konkursu recytatorskiego
Kotowski Michał kl.1f –I miejsce