2022-2023kl. 1-2-3

3F na Festiwalu Alfabet Book=Life

Kiedy w kwietniu zawitała do nas przemiła pani z lubelskiego Domu Słów i zamieniła naszą salę w baśniową krainę tworzenia lampionów, już wtedy wiedzieliśmy, że tegoroczny Dzień Dziecka będzie wyjątkowy.
1 czerwca o godz. 20:00 wzięliśmy nasze lampiony i całymi rodzinami wyruszyliśmy w Korowodzie Światła, który przeszedł ulicami Lublina z Placu po Farze do Ogrodu Saskiego, otwierając tym samym lubelski festiwal Alfabet organizowany w ramach projektu ,,Book=Life. Kooperatywa literacka dla rozwoju dzieci i młodzieży”. To tam w ciągu dnia braliśmy udział miedzy innymi w spotkaniu z Katarzyną Stoparczyk dziennikarką radiową i telewizyjną, autorką książek i projektu ,,Dajcie nam głos! Kasia Stoparczyk i dzieci”. Możecie sobie tylko wyobrazić jak wspaniale spędziliśmy ten dzień skoro po zakończeniu usłyszałam od dzieci ,, Pani Magdo! To drugie najlepsze wyjście ze szkoły ever!” .

Dla jasności, wyjść było wiele, a pierwsze miejsce zajęła wycieczka.
W takie projekty angażujemy się z chęcią!

Opracowanie: Magdalena Hanc

Agnieszka Dębiak