2022-2023Ważne

Święto Szkoły

6 czerwca świętowaliśmy dwudziestą czwartą rocznicę powstania naszej szkoły. W tym dniu zasłuchaliśmy się w wiatru granie, bieg historii, pokoleń przemijanie. Cała społeczność szkolna podczas zaprezentowanego programu artystycznego wspominała dawne karty historii naszej placówki. Przenieśliśmy się do 9 czerwca 1987r. Tego dnia papież-Polak odprawiał mszę świętą na lubelskich Błoniach. Podczas błogosławieństwa wiernych znak krzyża skierował także na pobliskie tereny, gdzie niebawem została zbudowana nasza szkoła, której nadaliśmy imię Jana Pawła II  z czego jesteśmy bardzo dumni.

Kolejną częścią uroczystości było zakopanie kapsuły przyszłości. Spisane na kartkach dziecięce marzenia, zostały schowane na 3 lata pod ziemią, a ich strażniczką została symboliczna róża. Jak powiedziała pani Dyrektor Szkoły, Beata Brajerska “Czym byłoby życie bez marzeń? Marzenia nadają życiu sens, posiadają niezwykła zdolność mobilizowania człowieka do działania”. W 2026 r. w Święto Szkoły, kapsuła zostanie otwarta, by sprawdzić, czy marzenia się spełniły.

To był wspaniały dzień. Pełen wspomnień, wzruszeń i planów na przyszłość.

Anna Wójcik