2022-2023S 22-23

Idź z podniesioną głową…!

Koncert „Wspólnota i Rodzina Siłą Sławina” odbył się w 16 października w Zespole Szkół Nr 12 przy ulicy Sławinkowskiej w Lublinie. Gospodarzami wydarzenia byli Radna Miasta Lublin, Jadwiga Mach wraz z Prezydentem Miasta Lublin, Krzysztofem Żukiem.

Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się także Wojewoda Lubelski, Lech Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty Ewa Dumkiewicz-Sprawka oraz dyrektorzy szkół lubelskich. Nie zabrakło oczywiście mieszkańców Sławina i przedstawicieli rodzin młodych wykonawców, którzy po brzegi wypełnili salę gościnnej szkoły.

Wystąpili znakomici wykonawcy: Piotr Selim, Kaja Mianowana, Łukasz Jemioła, Monika Kowalczyk-Wąsak, Jacek Król, Tomasz Piątek i Ladies Quartet oraz chóry regionu lubelskiego Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska w tym: nasz Chór Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie – przygotowany przez panią Milenę Kowalską i panią Anna Sokal, Chór Kantylena III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Chór Copernicus IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie i Chór Dziecięcy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Całością dyrygowała pani profesor Małgorzata Nowak.

Podczas koncertu wybrzmiały utwory Piotra Selima skomponowane do poetyckich słów Hanny Lewandowskiej. Jako chór dziękujemy za wyróżnienie i zaproszenie do współpracy. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tego niecodziennego wydarzenia oraz pewni, że każdy, kto spędził z nami to piękne październikowe popołudnie, do dziś nuci refren jednej z piosenek: “Gdy idziesz własną drogą, to nawet pośród chmur idź z podniesioną głową ku szczytom gór…!”

Opracowanie: Anna Sokal

Magdalena Wójtowicz