SP51 Lublin
2022-2023Św 22-23

Misja Choinka

14 grudnia dla naszej społeczności świetlicowej miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – Turniej “W Fabryce Świętego Mikołaja – Misja CHOINKA”.

Dzieci wszystkich oddziałów świetlicowych utworzyły 4 zespoły, które miały za zadanie odpowiedzieć na prośbę Mikołaja przedstawioną w liście od niego – wykonania ozdób na choinkę.

Na początku musiały odczytać zaszyfrowaną wiadomość, w której była informacja, co konkretnie mają wykonać. Potem otrzymały instrukcję pociętą na puzzle, którą musiały ułożyć by przejść do kolejnego etapu – wykonania ozdoby z otrzymanych materiałów według instrukcji. Po wykonaniu bombek, łańcucha, gwiazd i bałwanów, musiały zapakować je w pudełko i ozdobić papierem toaletowym. Następnie odbyły się wyścigi rzędów w podawaniu paczki z ręki do ręki oraz precyzyjnego załadowywania układania stosu paczek – kubeczków z użyciem gumki i 4 sznurków.

Kończąca była konkurencja “dostarczania” przesyłki do adresata, która polegała na podawaniu sobie na łyżce bombki i wrzucenie jej do pudełka symbolizującego skrzynkę pocztową.

Ostatnim zadaniem było rozpakowanie paczek i powieszenie ozdób na choince.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Dyplomy Pomocników Świętego Mikołaja oraz słodki upominek. Turniej zakończyła ewaluacja wskazująca na wysoki poziom zadowolenia i satysfakcji z przeprowadzonych zajęć.

Opracowanie: Monika Lipska-Kowal

Skip to content