2018-2019kl. integracyjneWycieczka

Podróże kształcą

Dnia 11 października 2018 r. uczniowie klasy 6b i 6e uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki poza integracją klas, było zapoznanie uczniów ze skrajnie różnymi zawodami: zawodem dziennikarza radiowego oraz z zawodem cukiernika.

Pracę dziennikarza radiowego pomógł uczniom odkrywać redaktor Polskiego Radia pan Artur Wolski. Zwiedziliśmy Polskie Radio, a w nim m.in. redakcję „POLSKIEGO RADIA DZIECIOM”, „JEDYNKI”, „DWÓJKI”, „CZWÓRKI” oraz Studio Nagraniowe im. Władysława Szpilmana.

Kolejną atrakcją była wizyta i warsztaty w Manufakturze Czekolady „Chocolate Story”, w której poznaliśmy ciekawostki dotyczące produkcji czekolady. Każdy miał szansę przygotować własną tabliczkę czekolady, ozdobić ją i zapakować w wybrany przez siebie i poskładany samodzielnie ozdobny kartonik. Dodatkowo każdy uczestnik wycieczki miał możliwość degustacji ziarna kakaowca i kubka gorącej czekolady.

Dzień pełen wrażeń. Mimo zmęczenia, w autokarze do samego Lublina trwały głośne rozmowy o pracy w radiu i wyprawach do odległych krajów po ziarna kakaowca.

Patrycja Wysocka