XVIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

W dniach 10-11 października 2018 r. przedstawiciele uczniów i nauczycieli naszej szkoły spotkali się w Częstochowie na corocznej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Słoneczna pogoda sprzyjała poznawaniu pięknych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej – walorów krajobrazowych i pozostałości ruin XIV-wiecznego Zamku Ogrodzieniec we wsi Podzamcze, który wznosi się na najwyższym wzniesieniu Jury – Górze Zamkowej. Natomiast w Częstochowie mieliśmy okazję pomodlić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski, poznaliśmy historię sanktuarium, przeszliśmy wałami wzdłuż stacji Drogi Krzyżowej, zwiedziliśmy jasnogórski Skarbiec, a także podziwialiśmy panoramę miasta z Wieży Bazyliki.

Podsumowaniem pielgrzymki był udział w uroczystej Mszy św. społeczności Szkół noszących imię Jana Pawła II na placu przed szczytem.

Anna Wójcik