2018-2019Sport

Mistrzostwa w biegach na orientację

W dniu 11 października 2018 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Aleksander Olszewski (5g), Michał Kłoda (5j), Oskar Gomela (5j), Filip Prokopiak (5j), Wiktoria Kamińska (5g), Lena Gawlikowska (5j) wzięła udział w I rundzie XIII Otwartych Szkolnych Mistrzostw Lublina w Biegach na Orientację 2018/2019, które odbywały się w Wąwozie LSM i na terenie SP 22.

Byliśmy nowicjuszami w towarzystwie doświadczonych i o wiele liczniejszych reprezentacji szkół z całego Lublina. Łącznie w zawodach brało udział ponad 400 zawodników w przedziałach od piątej klasy szkoły podstawowej przez gimnazjum po liceum. Nasi uczniowie startowali w kategoriach KSP1 i MSP1. Obie te kategorie liczyły po ponad sześćdziesięciu zawodników i zawodniczek.

Zawody zorganizowano bardzo dobrze. Każdy uczestnik został wyposażony w mapę terenową okolicy oraz chipy, które należało wczytać w elektronicznych punktach kontrolnych rozmieszczonych w wąwozie. Pomylenie kolejności wczytywania groziło dyskwalifikacją. Jako pierwszy z naszych reprezentantów na trasę wyruszył Michał Kłoda, na mecie deklasując pozostałych sześćdziesięciu rywali z przewagą prawie dwóch minut nad drugim w tabeli zawodnikiem. Pozostali uczniowie naszej szkoły uplasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce, co jest fenomenalnym wynikiem, jak na pierwsze w ich karierze zawody BnO.

Dla dzieci było to ciekawe doświadczenie z biegiem bez wyznaczonej w terenie trasy, orientowaniem mapy oraz wczytywaniem chipów na odpowiednich punktach kontrolnych. Była to dla nich również świetna zabawa.

Druga runda zawodów odbędzie się 25.10.2018 r. w Lublinie w Parku Ludowym.

V runda – 06.06.2019 r. (runda finałowa) – Lublin – SP 51 !!!
Więcej informacji oraz ewentualne zapisy na zawody u p. Piotra Grzędy (liczba miejsc jest ograniczona). Zapraszamy!!!

Link do strony organizatora zawodów: https://szkolne.bnolublin.pl

Opracowanie: p. Piotr Grzęda

Patrycja Wysocka