Gra miejska – Lublin w 100 lecie niepodległości

W minioną sobotę 26 października 2018 r., przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się na terenach zielonych wokół szkoły gra miejska „Lublin w 100 lecie niepodległości”.

Uczestnicy podzieleni na 10 zespołów poruszali się po kilku trasach o różnym stopniu trudności. Z pomocą mapy oraz rymowanych wskazówek musieli zlokalizować 16 stanowisk, gdzie rozwiązywali różnorodne zadania historyczne związane z odzyskaniem niepodległości oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych.

Graczom bardzo podobał się zwłaszcza rzut granatem ćwiczebnym w wyznaczone miejsce. Wszyscy uczestnicy pokazali dużą wiedzę historyczną i sprawność sportową a zwycięstwo odniosła drużyna złożona z uczniów klasy VIIIG.

Grę przygotowali nauczyciele historii i WOS przy znaczącej pomocy licznej grupy wolontariuszy.

Opracowanie: p. Iwona Piotrowicz

Patrycja Wysocka