2018-2019Św 18-19

Dzień Ziemniaka

Jesień to czas zbioru wielu warzyw. Jedną z najbardziej popularnych roślin goszczących na polskich stołach jest ziemniak.

Kartofle, ziemniaki, grule, pyry doczekały się swojego światowego dnia, przypadającego w październiku. W świetlicy 5A Dzień Ziemniaka został zorganizowany 26 X 2018 roku. W tym dniu na zajęciach królował ziemniak pod różnymi postaciami. Na początek uczniowie za pomocą zmysłu smaku, węchu i dotyku rozpoznawali różne ziemniaczane produkty. Następnie zapoznali się z ciekawą historią pochodzenia ziemniaka oraz dowiedzieli się w jaki sposób kartofle trafiły na polskie stoły. W czasie zajęć dzieci przekonały się, że ziemniaki mogą być doskonałymi rekwizytami do wspólnych zabaw. W rytm piosenki “Na kartofelki” dzieci tańczyły oraz próbowały swoich sił w slalomie z kartoflem. Na koniec wykorzystane zostały do działań plastycznych – powstały prace z ziemniaczanych stempelków.

Zajęcia przygotowała pani Małgorzata Paprota.