2018-2019kl. 1-2-3

Szczodraki 2019

23 stycznia 2019 roku na scenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 35 im. H. Łopacińskiego w Lublinie pojawili się dzięki uprzejmości kierownik pani Wiesławy Sołtys: Maryja z Dzieciątkiem, Józef, Gwiazdor, Pastuszkowie, Trzej Królowie, Aniołowie.

Nie mogło zabraknąć Heroda z Żołnierzami, Diabełków, a także Kolędników. W jasełkowe role z wielkim zaangażowaniem wcielili się uczniowie z klasy I c oraz I d. Pieczę nad przygotowaniem kolędowania miały panie: siostra Marietta, Marta Szumska i Anita Smagowska. Nad całością czuwała pani wicedyrektor Elżbieta Myśliwiecka. Zdjęcia wykonała pani Mirosława Sielewońko. Spektakl ludowy tematycznie nawiązywał do staropolskich tradycji i wierzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Tematem przewodnim były jasełka połączone z kolędowaniem dla Babć , Dziadków, rodzin występujących dzieci oraz mieszkańców osiedla Widok. Kiedy część artystyczna dobiegła końca mali aktorzy otrzymali gromkie brawa i słodycze. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i zaproszonych gości. SZCZODRAKI 2019 zostały wystawione wcześniej 20 stycznia w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

Wszystkim, którzy przeczytali to sprawozdanie życzymy miłości, życzliwości, uśmiechu i pomocnej dłoni od bliźnich, „bo zawsze wtedy jest w naszych sercach Boże Narodzenie”.
(Opracowanie: Marta Szumska)

Agnieszka Dębiak