2018-2019Rada Rodziców

Przydział szafek

Ze względu na spore zainteresowanie i liczne e-maile do Rady Rodziców w sprawie odbioru szafek podajemy do wiadomości kilka informacji z tym związanych. Kaucja zwrotna za szafkę wynosi 75 zł. Pieniądze należy przelać na konto Rady podając imię i nazwisko dziecka oraz dopisek „Kaucja za szafkę”. Pragnę jeszcze raz podkreślić, że przelane pieniądze są w całości przeznaczane na przekazywaną do dyspozycji ucznia szafkę. Wprowadzona procedura ma na celu przyśpieszenie całego procesu pojawiania się kolejnych szafek. W tej chwili jest ich 160, ale za chwilę zostaną zamówione kolejne i mamy nadzieję, że po feriach się pojawią.

Docelowo każde dziecko z klasy IV – VIII będzie mogło mieć do swojej dyspozycji szafkę. Ze względu na niewielką jak na tę chwilę ilość szafek w stosunku do zapotrzebowania na nie przy ich odbiorze wprowadzono zasadę kolejności dokonania przelewu na konto Rady Rodziców. Osobą koordynującą proces rozdzielania szafek w szkole jest kierownik gospodarczy Pan Michał Wasek. Po opłaceniu przez rodzica kaucji uczeń zgłasza się do kierownika gospodarczego (segment sportowy, obok schodów na basen). Kluczyki do szafek przydzielane są losowo i nie ma możliwości zamiany, a także przydziału dwóch szafek obok siebie dla rodzeństwa. Wyjątek stanowią uczniowie klas IV, którym nie są przydzielane szafki z najwyższego poziomu.

Każda szafka posiada zapasowy kluczyk i w razie jego zgubienia jest możliwość jej otwarcia. Prosimy jednak uczulić dzieci na to, by dbały o powierzone im mienie oraz pilnowały kluczyka. Szafka mimo niewielkich rozmiarów jest dość pojemna. Jest też przy okazji apel do rodziców, zwłaszcza młodszych uczniów o wskazówki prawidłowego wykorzystania szafki. Wiele dzieci nie wie na razie, co dokładnie z faktem posiadania szafki zrobić i jak w praktyczny sposób z niej korzystać.

Opracowanie: p. A. Kurek

Rada Rodziców