2018-2019Rada Rodziców

Zmiana obwodu szkoły

Rada Rodziców w odpowiedzi na liczne głosy rodziców, po raz kolejny zajęła się problemem przeludnienia naszej szkoły. Wcześniejsze wysiłki Rady Rodziców polegające na dotarciu z problemem przeludnienia poprzez radnych naszej dzielnicy nie odniosły pożądanego skutku. Dnia 19 grudnia 2018 r. został złożony wniosek skierowany do Prezydenta Miasta Lublina dr Krzysztofa Żuka.

W związku z brakiem odpowiedzi na złożone pismo dnia 18 stycznia 2019 r. delegacja Prezydium Rady Rodziców w składzie: Anna Kochalska-Wasak, Magdalena Ćwiklińska oraz Jowita Kałkus spotkała się z Zastępcą Prezydenta Miasta ds. Oświaty i Wychowania Mariuszem Banachem.

Niezmiennym argumentem jaki wytaczają urzędnicy jest planowana od lat budowa nowej szkoły przy ulicy Berylowej. Jednakże jak Państwo wiecie intensywna rozbudowa tamtejszego osiedla, ciągle przesuwany termin oddania nowej szkoły oraz powstające nowe bloki na naszym osiedlu skutkuje tym, że tak naprawdę nowo powstała placówka oświatowa w żaden sposób nie odciąży przepełnionej Szkoły Podstawowej nr 51.

Wiceprezydent Mariusz Banach obiecał sporządzenie stosownych statystyk dotyczących ilości dzieci zameldowanych w naszym obwodzie, a także tych, które będą podlegać pod planowaną szkołę przy ulicy Berylowej. Ma to pomóc w rozeznaniu istoty problemu. Mamy nadzieję, że wysiłki Rady Rodziców w sprawie poprawy warunków w jakich uczą się nasze dzieci nie zostaną zignorowane.

Dyrekcja naszej szkoły ze swojej strony również robi wszystko, aby przy ograniczonych możliwościach lokalowych i zwiększonej skutkiem nowej reformy szkolnictwa ilości uczących się dzieci w naszej placówce, umożliwić im w miarę dogodne i bezpieczne warunki do nauki.

Rada Rodziców w Państwa imieniu będzie na bieżąco monitorować złożony wniosek o zmianę obwodu szkoły. Mamy nadzieję, że pismo przekazane do Urzędu Miasta informujące o problemie przeludnienia szkoły zostanie pozytywnie rozpatrzone, a my będziemy na bieżąco informować o tym, wszystkich zainteresowanych.

Opracowanie: p. Agnieszka Kurek

Rada Rodziców