2022-2023kl. 1-2-3

Festiwal Piosenki Wojskowej i Legionowej

10 listopada odbył się XI Festiwal Piosenki Wojskowej i Legionowej dla uczniów klas I-III z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas koncertu wysłuchaliśmy pieśni, które od lat wzruszają nas do łez i budzą w sercach patriotyczne i szlachetne nuty; pieśni będące symbolem odwagi, męstwa i patriotyzmu. W najtrudniejszych dziejach historii narodu, odegrały ważną rolę – zagrzewały pokolenia do walki o wolną Polskę.

Wybrzmiały najbardziej znane i popularne pieśni wojskowe w dziecięcych aranżacjach: „Pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa”, „Przybyli ułani” czy „Wojenko, wojenko”. Uczestnicy Festiwalu wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i zaprezentowali swoje różnorodne zdolności muzyczne.
Na kolejne spotkanie z pieśnią wojskową zapraszamy za rok.

Opracowanie: Agnieszka Gawłowska

Agnieszka Dębiak