2022-2023B 22-23

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Połączone akcje czytelnicze przypadające na ten dzień mają na celu propagowanie czytelnictwa oraz poszerzenie wiedzy na temat serca.
Czytanie fragmentów książek, które udostępnili nam organizatorzy akcji „Czytamy z sercem” oraz książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez bibliotekę szkolną odbywało się w klasach, w świetlicy oraz w bibliotece szkolnej.
Wzorem lat ubiegłych zadzwonił specjalny dzwonek o godz. 10.00 i godz. 13.00 przypominający o czytaniu.
Uczniowie poznali budowę serca, wzruszyli się słuchając cudownej opowieści o złamanym sercu pt. „Pracownia Aurory”.
Głośno czytali także książki pt. : „Moja krew ma moc” , „Krew”, „Będę biegać” , „Serce” a także książki z serii „Banda z Burej” oraz „Enola Holmes”, „Mania, dziewczynka inna niż wszystkie”, „Arka czasu” i wiele innych.
W bibliotece szkolnej uczniowie klasy: 4 d oraz 5 e czytali głośno także opowiadania w języku ukraińskim .
Polecamy głośne czytanie na długie jesienne wieczory!