2022-2023kl. integracyjne

Szkoła 51 na niebiesko

3 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Celem naszej akcji było zwiększanie świadomości uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości osób ze spektrum autyzmu. Przez niebieski kolor ubrań chcieliśmy wyrazić solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Uczniowie klasy I-III uczestniczyli w warsztatach doświadczania świata. Serdecznie dziękujemy paniom wychowawczyniom za obecność i aktywny udział w przeprowadzaniu warsztatów. Uczniowie klas IV – VIII skorzystali z przerw sensorycznych, podczas których mogli poszerzyć wiedzę na temat autyzmu dzięki przygotowanym tematycznym gazetkom oraz sprawdzić jak działają zmysły: równowaga, wzrok, smak, dotyk.
Niewątpliwie były to ciekawie zaaranżowane przerwy i aktywnie spędzony czas.

Działania opracowały nauczycielki specjalistki Karolina Sawicka, Aneta Smarkala, Katarzyna Sudewicz.
Autorka scenariuszy o autyzmie: Dorota Guzal.
W przeprowadzenie działań włączyły się: Małgorzata Guz, Anna Frączek, Małgorzata Kacprzak Kamińska – dekoracje i gazetka tematyczne.
Prowadzenie: Jolanta Stawecka, Aleksandra Dutkiewicz, Małgorzata Piątek, Barbara Rusin, Alicja Laudy, Agnieszka Matuszewska, Małgorzata Dudzik, Zofia Wierzbicka, Liliana Andrushko.
Fotorelację przygotowały: Anna Wiącek, Aneta Smarkala, Karolina Sawicka, Dorota Guzal.

Patrycja Wysocka