Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Przyłączamy się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023!

7 lutego 2023 r. to Dzień Bezpiecznego Internetu.

Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program obchodów DBI pozwalający na aktywne uczestnictwo w akcji. 19. edycja DBI obejmie m.in. Galę DBI, webinary, lekcje online, pakiet materiałów edukacyjnych, konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę DBI.

Warto przypomnieć, że Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.
Więcej na stronie saferinternet.pl

W naszej szkole od 7 do 13 lutego odbędzie się Tydzień Bezpiecznego Internetu.
Każdego dnia o godz. 11.20 (długa prerwa, patio segment C) wyświetlane będą edukacyjne filmy o bezpieczeństwie w Internecie.

Na korytarzach segmentu C rozwieszone będą kody QR, do odczytania których uczniowie na długich przerwach: 11.20 i 12.25 skorzystają z telefonów. Informacje zawarte w kodach QR pozwolą na usystematyzowanie wiedzy związanej z bezpieczeństwem w Internecie. Te wiadomości, chętni uczniowie wykorzystają również do rozwiązania testu Kahoot! (w poniedziałek 13 lutego, segment C, patio godz. 11.20).

Zachęcamy do wspólnej zabawy i włączenia się w obchody TBI

Patrycja Wysocka