Lekcja bezpieczeństwa – spotkanie ze Strażą Miejską

Kolejne spotkania profilaktyczne z pracownikami Straży Miejskiej, w których uczestniczyli uczniowie z klas 5a, 5b, 5d, 5f, 5h, 5i.

Mimo, iż Internet jest nazywany rzeczywistością wirtualną “czające się” w nim zagrożenia są jak najbardziej prawdziwe.
Dlatego, korzystając z serwisów społecznościowych, czy nawet wysyłając i odpowiadając na e-maile, należy stosować się do Netykiety.
Praktycznie wszyscy młodzi ludzie w Polsce mają dostęp do internetu. Coraz częściej również przy użyciu urządzeń mobilnych. Wielu korzysta z komunikatorów, portali społecznościowych, forów dyskusyjnych, vlogów, blogów, itp.

Nierozważne używanie tych serwisów stwarza szereg zagrożeń i właśnie o tych zagrożeniach opowiadała uczniom pani ze Straży Miejskiej.

Patrycja Wysocka