Lekcja otwarta dla uczniów klasy Va

W dniu 24 maja 2019 r. uczniowie klasy VIII b, w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa przeprowadzili warsztaty praktyczne z pierwszej pomocy dla uczniów klasy V a.

Pokazy i praktyczna nauka odbywały się w formie stacji. Piątoklasiści dowiedzieli się w jaki sposób wykonuje się resuscytację krążeniowo-oddechową, jak układa się poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, poznali zawartość apteczki, różne sposoby bandażowania ran, zakładania chusty trójkątnej, ewakuacji poszkodowanego z niebezpiecznego miejsca oraz postępowanie przy zadławieniach.

Warsztaty były ciekawym doświadczeniem – ósmoklasiści przekazali młodszym kolegom wiele cennych i przydatnych w codziennym życiu wiadomości.

Opracowanie: p. Agnieszka Drzewiecka

Patrycja Wysocka