2018-2019K 18-19kl. 1-2-3Międzyszkolny

Chrońmy to, co zostało – rozstrzygnięcie konkursu

VI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Chrońmy to, co zostało”.

Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Adresowany był do wszystkich dzieci z klas I-III szkół podstawowych naszego powiatu, które w sposób twórczy za pomocą dowolnej, płaskiej techniki plastycznej przedstawiły piękno naszego środowiska, o które muszą zadbać nasze i przyszłe pokolenia.

Głównymi celami konkursu było przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za przyszłość naszej planety, popularyzowanie wiedzy filatelistycznej, a także rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności. Niewątpliwie zadanie to przyczyniło się do propagowania ochrony środowiska poprzez edukację ekologiczną i pogłębienie więzi emocjonalnej najmłodszej społeczności uczniowskiej z przyrodą.

W przedsięwzięcie zaangażowali się pozyskani sponsorzy, którym jesteśmy bardzo wdzięczni.
♦ Wydział Ochrony Środowiska w Lublinie
♦ Biuro Turystyczne „Perkoz”.
Nasi darczyńcy ufundowali laureatom konkursu wspaniałe nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu z ramienia szkoły były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Pani Marta Szumska oraz Pani Anna Wiejak.
Powiatowy konkurs plastyczny, w którym wzięło udział 68 uczniów reprezentujących 11 szkół podstawowych w powiecie lubelskim rozstrzygnęło profesjonalne Jury, które obradowało w naszej szkole 20.05.2019 r. Komisja konkursowa nagrodziła prace uczniów odznaczające się znajomością tematyki, pomysłowością oraz oryginalnością ujęcia zadania plastycznego, przyznała 10 nagród i 8 podziękowań.

Konkurs stworzył możliwość prezentacji wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac dzieci uzdolnionych plastycznie. Zostały one wyeksponowane w dniu 23.05.2019 r. podczas szkolnej uroczystości. Ceremonii wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań dokonali – Pani Joanna Jaroszuk – Oniszko – kierownik w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Pan Marek Krukowski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie. Uroczystość uświetniły występy artystyczne najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas: ID oraz II J, którzy pod kierunkiem Pani Marty Szumskiej oraz Pani A. Wiejak przygotowali wesołą inscenizację związaną z tematem konkursu p.t.: „Jak chronić las?”.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują zacnym sponsorom i fundatorom nagród, rodzicom uczniów klas 1d i 2j, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie oraz wykonawcom oprawy uroczystości szkolnej Pani Maddalenie Hanc oraz Pani Jolancie Dyś – Żydek.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz sympatykom naszej szkoły dziękujemy za liczne przybycie. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w dalszych edycjach naszego konkursu.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak