2018-2019kl. 1-2-3Ogólnopolski

Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej

23 stycznia 2019 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka klasy 2f, 3d i 3a wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej. Pierwsza część spotkania nawiązywała do atmosfery bożonarodzeniowej dzięki jasełkom przedstawionym przez klasę 2f. Aktorski występ przeplatany był tradycyjnymi kolędami i pastorałkami oraz wspólnym śpiewaniem. W drugiej części dzieci z klas trzecich wywołały falę wzruszeń anielskim tańcem oraz recytacją wierszy i śpiewem piosenek dla babć i dziadków. Na zakończenie dzieci rozdały pamiątkowe laurki i złożyły życzenia. W podziękowaniu za występy i pamięć dzieci otrzymały słodki upominek.

Podczas spotkania mieliśmy przyjemność gościć panią Ewę Dados, dziennikarkę Radia Lublin S.A. pomysłodawczynię i autorkę cyklicznych programów radiowych dla dzieci, laureatkę wielu wyróżnień, a także pełnomocnika Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Radia Lublin „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jako pełnomocnik prezydenta d.s. seniorów pogratulowała i podziękowała dzieciom za piękny występ i pamięć.

Agnieszka Dębiak