.2023-2024kl. 1-2-3kl. integracyjne

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek 4 grudnia w klasach I-III uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Zgłoszone klasy otrzymały pakiet z zadaniami i realizowały je w swoich zespołach. Odbyły się pogadanki i rozwiązywanie zagadek zwracających naszą uwagę na to, że wśród nas żyją osoby niepełnosprawne.

Oficjalnie to tylko jeden dzień obchodów. W praktyce wiemy, że te osoby niezależnie od okoliczności powinny czuć się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. W naszej szkole staramy się tworzyć dobrą atmosferę by każdy czuł się u nas dobrze.

Prace uczniów z tego dnia można zobaczyć w wejściu do segmentu A, a przygotowaną na ten dzień gazetkę
o sławnych osobach niepełnosprawnych tuż obok gabinetu pedagoga.

Opracowanie: Dorota Guzal

Agnieszka Dębiak