.2023-2024kl. integracyjne

Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start”

4 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami nasza szkoła gościła trenera bocci oraz wyjątkowych sportowców sekcji: Patryka Barszczyka oraz Amelię Bukowską, która jest jednocześnie uczennicą naszej szkoły i zawodniczką Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start”. Zaproszeni goście przybliżyli nam ciekawą dyscyplinę sportu jaką jest boccia, podzielili się doświadczeniami i sukcesami, rozegrali pokazowy mecz.

Uczniowie mieli okazję poznać bliżej zasady gry, zadawać pytania trenerowi oraz wziąć udział w rozgrywkach bocci.
Nasze spotkanie z utalentowanymi sportowcami dostarczyło nie tylko wiedzy na temat samego sportu, ale przede wszystkim ukazało determinację i siłę charakteru osób, które mimo wyzwań związanych z niepełnosprawnością osiągają sukcesy i rozwijają swoje pasje.

Spotkanie przyniosło wiele pozytywnych emocji i inspiracji dla naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

Opracowanie: Agnieszka Matuszewska, Maria Matyjasik

Krzysztof Mackiewicz