2022-2023Św 22-23

Kto to taki?

W tym tygodniu miało miejsce szczególne wydarzenie w naszej świetlicy – Pasowanie na Świetliczaka.

Dzieci z klas Ic i Ih brały udział w różnych konkurencjach i próbach aby stać się członkami naszej społeczności. Miały wskazać na zegarze godzinę rozpoczęcia lekcji, rozwiązać zagadki dotyczące szkoły, ułożyć z darów jesieni logo swojej klasy. Pierwszoklasiści musieli wykazać się umiejętnością sznurowania butów, przejść pozytywnie próbę dyscypliny ustawiając się w parach na czas. Kluczową była próba współpracy, która wymagała umiejętności koncentracji i skupienia podczas budowania wieży z kubków. Dzieci przeszły też z sukcesem próbę znajomości kontraktu świetlicowego.

Uczniowie z wszystkich zadań wyszli zwycięsko i złożyli uroczyste przyrzeczenie. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Opracowanie: Edyta Borek