2018-2019K 18-19

Wielcy polscy chemicy na drodze do Niepodległej

„Wielcy polscy chemicy na drodze do Niepodległej” – pokonkursowa wystawa prac
WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH „Wielcy polscy chemicy na drodze do Niepodległej”. Przez cały październik trwał konkurs chemiczny na plakat „Wielcy polscy chemicy na drodze do Niepodległej”. Celem konkursu było włączenie uczniów klas VII i VIII w obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości . Zadaniem uczniów było wytypowanie polskiego chemika, który żył i dokonał znaczących odkryć naukowych w okresie międzywojennym . Uczniowie po zebraniu informacji wykonali plakaty różnymi technikami. Komisji złożona z uczniów i nauczycieli chemii jednogłośnie za najlepszy wybrała plakat wykonany prze Kamilę Osieleniec (VIIb), przedstawiający życie, efekty badań laboratoryjnych i zwyczajne życie największej polskiej uczonej – Marii Skłodowskiej – Curie. Równie ciekawe prace wykonali Karol Bęczkowski (kl.8j) , Jan Kułak i Adrian Matwiejczuk (kl. 8k) . Wyróżniono plakaty wykonane przez : Oliwię Rachwał (8d), Gabrielę Gozdek i Angelikę Maciejewską (7e), Maję Piekut i Wiktorię Grochal (7e) oraz Alicje Wasyl (7c).

Wszystkie prace wykonane w ramach konkursu są wyeksponowane na holu na I piętrze w segmencie B. Serdecznie zapraszamy do ich oglądania.

Konkursu i wystawę zorganizowały nauczycielki chemii: p. Agnieszka Mełgieś oraz p. Dorota Żak

Patrycja Wysocka