2022-2023Św 22-23

Kreatywne prace plastyczne – zima

Za oknami zima i w naszej świetlicy również ona zagościła. W ramach Międzynarodowego projektu Kreatywne prace plastyczne wykonaliśmy kolejne działania, które obrazują tą piękną porę roku.

W styczniu dzieci wykonały zimowe drzewo. Zaczęliśmy od podkładów, które wszyscy pomalowali niebieskimi i fioletowymi farbami. Potem mokre kartki dzieci posypały solą i cukrem. Na tak przygotowanych tłach wyklejone zostały zimowe drzewa zrobione ze srebrnej folii spożywczej.

Druga praca plastyczna prezentuje zimowy las. Dzieci rozpoczęły działanie od przygotowania podkładów malując je farbami akwarelowymi techniką mokre na mokrym. Część kartek została pomalowana na zielono i z nich uczniowie wycinali drzewa. Najpierw za pomocą linijek rysowali trójkąty, potem gnietli kartki i wycinali kształt drzewa. Ostatnie elementy zostały wykonane czarnym flamastrem i białą farbą. I tak na szkolnym korytarzu mamy zimę.

Opracowanie: Anna Wasilak