2018-2019Św 18-19

Nasi uczniowie prowadzą zajęcia

W trakcie trwania tygodnia poświęconego baśniom i bajkom – Natalka i Anielka uczennice klasy 3 c na propozycję nauczycieli o możliwości prowadzenia własnych zajęć, bez wahania zgłosiły się. Do zadania podeszły profesjonalnie. Przygotowały twórcze i bardzo ciekawe zajęcia. Rozpoczęły od przeczytania baśni “O królewnie na ziarnku grochu”. Następnie podzieliły uczniów na pięcioosobowe zespoły, które miały ułożyć wydarzenia w odpowiedniej kolejności. Kolejnym zadaniem było wykonanie ilustracji do baśni- dziewczynki oceniły każdą pracę. Potem zorganizowały zabawę ruchową: “Chodzi lisek”. Końcowym punktem zajęć było nagrodzenie uczniów, którzy wykonali najwierniejsze ilustracje. Podsumowując, dziewczynki zadały pytanie: “Co najbardziej podobało się podczas zajęć?”. Koledzy i koleżanki Anielki i Natalki aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Ta forma pracy bardzo spodobała się uczniom- mamy kolejne zgłoszenia do prowadzenia zajęć.

Pomysłodawczyniami takiej pracy z uczniami są: Katarzyna Godziszewska-Świrgoń, Sylwia Portka i Sylwia Śliwińska.