2018-2019Św 18-19

Pasowanie na Świetliczka w świetlicy 11A

W dniu 17 X 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetliczka.

Udział wzięły dzieci z klas pierwszych ze świetlicy 11A. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości i uczestników spotkania. Głównym celem uroczystości było przyjęcie do grona Świetliczków nowo przybyłych dzieci, a także integracja grupy poprzez świetną zabawę. Przed pasowaniem uczniowie musieli przejść test gotowości świetlicowej. Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego Świetliczka. Nasi milusińscy na tę uroczystość przygotowali wspólną zabawę ruchową pt .”Ręce do góry”, piosenkę pt .”Rumiane jabłuszko” oraz taniec integracyjny pt. “Swing w uliczce”. Na zakończenie by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę. Następnie przedstawiciele klas zostali oficjalnie przyjęci do grupy świetlicowej przez panią Dyrektor Elżbietę Myśliwiecką. Na pamiątkę każdy otrzymał odznakę “Witaj Świetliczku”.

Uroczystość zorganizowały panie: Dorota Matacz, Magdalena Hanc, Anna Leboda i Aneta Gontarz.