Zielony to kolor przyjaźni

W dniu 15 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Dzień św. Patryka. Już od samego rana w szkole wyczuć było można iście irlandzką atmosferę.

Piękne, zielone ozdoby w kształcie koniczyn i ubrani tematycznie uczniowie dodatkowo ją podkreślali. Podczas długich przerw można było wziąć udział w quizie o tematyce Irlandii, szukając odpowiedzi na kartkach rozwieszonych po całej szkole. Odpowiedzi na pytania były często bardzo zaskakujące! Zdecydowanie mogliśmy nauczyć się wiele nowego o pozornie tak bardzo znanym nam kraju. Odbyło się również poszukiwanie czterolistnej koniczyny skrzętnie ukrytej przed uczniowskimi oczami. Po długich, lecz jakże entuzjastycznych poszukiwaniach, misja została pomyślnie wykonana, a zwycięzca należycie nagrodzony. Wszystkiemu towarzyszyła tradycyjna skoczna muzyka, która zachęcała do wspólnej zabawy.

Zielony kolor tego dnia opanował szkolne życie. Nikt na to nie narzekał, gdyż nie bez przyczyny mówi się o nim, że jest symbolem przyjaźni i działa uspokajająco.

Karolina Mołdach- uczennica klasy 8e

Patrycja Wysocka