2016-2017kl. 1-2-3

Zdrowo jem, więcej wiem

W październiku i listopadzie klasa 2 „a” wzięła udział w siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie ich zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie im wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Podczas realizacji projektu dzieci przygotowywały plakaty zachęcające do spożywania wybranych owoców i warzyw, wystawiły przedstawienie do wiersza Brzechwy „Na straganie”, robiły zdrowe zakupy w osiedlowym sklepiku oraz przygotowywały pisemka mające zniechęcić innych do spożywania słodyczy.

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” promuje spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dlatego dzieci przygotowywały swoje propozycje zabaw, które później testowały na boisku szkolnym i w pobliskim wąwozie. Owoce pracy dzieci można podziwiać na gazetce szkolnej umieszczonej obok biblioteki szkolnej.

Agnieszka Dębiak