2016-2017kl. 1-2-3kl. integracyjne

Z wizytą w drukarni

6 grudnia 2016 r. integracyjna klasa 2 „a” wybrała się na wycieczkę do drukarni. Dzieci były pod wrażeniem ogromnych, głośno pracujących maszyn, które wykonywały szereg zadań, o których wcześniej dzieci nie miały pojęcia. Poznały drogę jaką przebywa kolorowa kartka z kalendarza z komputera aż do sklejenia w całość. Okazało się, że do stworzenia takiego kalendarza zaangażowanych jest wiele maszyn, takich jak falcerka, sztanca, składarko – sklejarka, gilotyna, a także linia do oprawy miękkiej czy też linia do szycia drutem. Dzięki uprzejmości pracowników drukarni, dzieci mogły wziąć udział w lżejszych pracach drukarni.

Ich praca została nagrodzona przez pomocników świętego Mikołaja, którzy wręczyli dzieciom listy i drobne upominki.

Agnieszka Dębiak