A Słowo Ciałem się stało…

W środę 21 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 5E i 6E wprowadzili nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odgrywając na scenie najważniejsze wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Jasełka zaprezentowano według scenariusza p. Anny Twardzik, która była koordynatorem całego przedsięwzięcia.

Zaskoczeniem dla widzów była nie tylko obecność żywego pieska, daru jednego z pasterzy dla Dzieciątka, ale także wykonanie pastorałki “Cicha noc nad Palestyną” przez uczennicę klasy zerowej Zosię Sokal. Jeśli mowa o muzyce, to nie może zabraknąć pochwał dla uczniów, którzy pod kierunkiem p. Jacka Grykałowskiego zadbali o oprawę muzyczną przedstawienia. Pięknym elementem było też rozgwieżdżone niebo (według pomysłu odpowiedzialnej za dekorację p. Lidii Hanczaruk), z którego w ostatniej scenie na widzów spadły płatki śniegu.

Dziękujemy Rodzicom za zadbanie o odpowiednie do epoki stroje aktorów, wychowawcom klas zaangażowanych w Jasełka (p. Annie Wójcik i p. Joannie Wysockiej) za przygotowanie uczniów do występu, a p. Mariuszowi Kowalowi i p. Emilii Szczepańskiej-Kras za pomoc w dekoracji patio.

Anna Wójcik