2016-2017K 16-17Św 16-17

Gwiezdne Wojny

W dniu 25 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie z okazji 40-tej rocznicy wejścia na ekrany kin pierwszego filmu z cyklu Gwiezdne Wojny o podtytule Nowa Nadzieja odbył się konkurs dla uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy.

Aby uczcić okrągłą rocznicę powstania filmu, który z czasem przerodził się w popkulturowy fenomen, młodzi fani mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat fabuły wszystkich filmów z sagi, połączonym z konkursem muzycznym na zasadzie „Jaka to melodia?” z najpopularniejszymi utworami z filmowej serii Star Wars. W konkursie wzięło udział łącznie 27 uczniów.

Nagrodami wyróżniono trzy pierwsze miejsca oraz sześć kolejnych najlepszych wyników (wyróżnienia). Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali czekoladki z gwiezdnowojennymi motywami.

Lista laureatów konkursu:
I miejsce Adam Orzeł kl. II m
II miejsce Kuba Skulimowski kl. II g
III miejsce Szymon Strześniewski kl. I d

Wyróżnienie:
Mateusz Strześniewski kl. I d
Rafał Kusiak kl. II g
Maks Banaszek kl. II d
Maja Adamek kl. I d
Grzegorz Szczotka kl. II i
Justyna Maślach kl. I b

Organizatorem konkursu był pan Jacek Bednarczyk.