2022-2023kl. 1-2-3

Witaj majowa jutrzenko…

Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć, jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie
w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to ważne dla naszego kraju zdarzenie. Uczniowie klasy 2f i 3a poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim te historyczne fakty. Była to okazja do refleksji nad tym, co było 232 lata temu i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.
Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.

Dopełnieniem występu był polonez i przepiękny Taniec Flagi oddający nastój spotkania.

Opracowanie: Agnieszka Gawłowska

Agnieszka Dębiak