2017-2018Ogólnopolski

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

29 września 2017 r. obchodziliśmy w całej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

O godz. 10:00 i 12:00 zadzwonił specjalny dzwonek, który był sygnałem do rozpoczęcia wspólnego czytania w klasach.

W pełną niezwykłych przygód podróż zabrali nas bohaterowie książek, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a były to m.in. „Felix, Net i Nika” ; „Afryka Kazika”; „Marek – chłopiec, który miał marzenia” ; „Dziadek i niedźwiadek”; „Hobbit” i wiele innych.

W bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 4g przypomnieli zebranym na wspólne czytanie uczniom liczne zalety głośnego czytania, choćby takie jak rozwijanie wyobraźni, poprawa koncentracji i pamięci czy wzbogacanie słownictwa.