2021-2022K 21-22OgólnopolskiS 21-22

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie NBP

W dniu 13 grudnia 2021r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs “Wielcy polscy ekonomiści też byli nastolatkami…” organizowany przez Narodowy Bank Polski. Bolesław Główczyk z kl. 8a znalazł się w gronie laureatów XX edycji. Uczeń zajął III. miejsce i zdobył nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Opiekunem merytorycznym był nauczyciel matematyki p. Wojciech Niećko.

Konkurs polegał na opisaniu wybranego ekonomisty, opisaniu wydarzeń, obserwacji ekonomicznych, które mogły skłonić młodego bohatera do zainteresowania się tematyką ekonomiczną. W pracy należało również podzielić się swoimi refleksjami.

Bolesław Główczyk przejawia zainteresowania z zakresu ekonomii. W roku szkolnym 2020/2021 r. należał do Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zmagała się o przyznanie naszej szkole tytułu Złotej Szkoły NBP. W poprzednim roku szkolnym prowadził również kącik ekonomiczny w naszej szkolnej gazetce Dzwonek.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

opracowanie: p. W. Niećko

Patrycja Wysocka