SP51 Lublin
2021-2022S 21-22Sport

Nasze Mistrzynie

W dniu 13 grudnia 2021 roku odbył się finał Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w pływaniu. Uczniowie SP51 zdobyli łącznie 4 medale – 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Julia Danilewicz z klasy 8h została mistrzynią na dystansie 50m stylem grzbietowym, a Klaudia Kazanowska z klasy 7h, na dystansie 50m stylem dowolnym.

2 miejsce w sztafecie chłopców 6x25m stylem dowolnym zdobył zespół w składzie: Krzysztof Pawlak (kl. 7h), Kacper Olszak (kl. 6e), Alan Pietras (kl. 6e), Franciszek Stefaniuk (kl. 6e), Tomasz Stec (kl. 4f), Grzegorz Król (kl. 4f).

3 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym uzyskał Jakub Gościński z klasy 8h.

Pozostali uczniowie zaliczyli udane starty i rekordy życiowe m. in. Adam Dybowski (8 miejsce) oraz Szymon Królik (5 miejsce).