2022-2023B 22-23

Wyniki Konkursu Pięknego Czytania dla klas II – III

22 listopada w bibliotece szkolnej po raz kolejny odbył się Konkurs Pięknego Czytania.
Tym razem uczniowie czytali książki zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Konkurs polegał na wylosowaniu i odczytaniu fragmentów następujących nowości książkowych:
„Drzewo do samego nieba”; „Piaskowy Wilk”; „Detektyw Pozytywka”; „Kapelusz Pani Wrony” ; „Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię”; „Moja krew ma moc”; „Moje serce skacze z radości” ; „Pracownia Aurory” ; „Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie” ; „Kapelusz opowieści”; „Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece” ; „Afryka Kazika” ; „Mania. Dziewczyna inna niż wszystkie”; Pulpet i Prudencja” ; „Rotmistrz Witold Pilecki”.

W konkursie wzięło udział 36 uczniów.
Laureatami w kategorii klas II zostali (kolejność alfabetyczna):
• Agata Demczuk, kl. 2d
• Oliwia Kosonoga, kl. 2d
• Wojciech Kulczyński, kl. 2a
• Saida Shirinowa, kl. 2b
• Wiktor Szyłko, kl. 2a

Laureatami konkursu w kategorii klas III zostali (kolejność alfabetyczna):
• Sebastian Kołodziejczyk, kl. 3e
• Szczepan Lewocki, kl. 3b
• Dagmara Paszkowska, kl. 3f
• Tytus Zwolski, kl. 3a

Gratulujemy ! Dyplomy i nagrody dla laureatów zostaną wręczone w najbliższym czasie .