2017-2018Św 17-18

Dzień Ziemniaka

W pierwszym tygodniu jesieni zorganizowaliśmy w świetlicy 2A “Dzień Ziemniaka”. Okazało się, że ta popularna roślina, którą znamy z naszych stołów, ma bardzo ciekawą historię, z którą dzieci mogły zapoznać się w czasie zajęć. Ziemniak, to nie tylko drugie danie obiadowe, ale też różne produkty z niego pozyskiwane – w czasie jednej z konkurencji dzieci miały za zadanie rozpoznać za pomocą dotyku i węchu produkty spożywcze pochodzące z ziemniaka.

W czasie zajęć uczniowie przekonali się, że ziemniak może być bohaterem bajki i piosenki, hasłem w krzyżówce, a także rekwizytem w czasie zabaw ruchowych. Odbył się taniec z ziemniakiem, slalom z uciekającymi ziemniakami, wyścig szeregów z kartoflem w roli głównej. “Dzień ziemniaka” przyniósł dzieciom wiele radości i wiedzy na temat tej rośliny.

Zajęcia zorganizowały: p. Małgorzata Paprota i p. Monika Tomczyk.

2017-10-02 | A. Wasilak