Zaduszki poetyckie

6 listopada 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia 35 w Lublinie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Koncert „Zaduszki Poetyckie”.

Gospodarzem spotkania była pani kierownik – Wiesława Sołtys.

Pełne refleksji nad sensem i celem życia utwory uświadamiały widzom jak kruche ono jest i jak szybko upływa. Przesłaniem koncertu była prośba o miłość dla wszystkich ludzi i pamięć o tych, którzy już odeszli.

W klimacie płonących zniczy i lekko oświetlających wnętrze reflektorów, tą chwilą poetyckiej zadumy, chcieliśmy przypomnieć, że trzeba pamiętać o przeszłości, żyć teraźniejszością i nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość, bo życie toczy się tu i teraz. Musimy też umieć cieszyć się każdą chwilą jaką mamy tu na ziemi i nieść radość innym, „bo świat jest piękny i ludzie wspaniali” – jak mówi nasz recytator.

Wzruszającymi wierszami i piosenkami wykonywanymi na tle delikatnej muzyki, wzbogaconymi pięknym, realistycznym obrazem prezentacji, chcieliśmy sprawić, by na nowo ożyły w każdym sercu słowa ks. Twardowski „Spieszmy się kochać ludzi, oni tak szybko odchodzą” .

Koncert uświetnili zaproszeni goście:
Pan Wiesław Piotr Wnuk – Przewodniczący Rady Dzielnicy.
Piotr Maciej Grabarczyk – Zastępca Przewodniczącego Zarządu.
Pani Agata Cholewa – Radna Dzielnicy Czuby Południe.
Pan Adam Niszczak – Radny Dzielnicy Czuby Południe.
Pan Józef Lis – Wiceprezes Związku Sybiraków oddział Lublin.

Po występie uczniów Pan Wiesław Wnuk i pani Agata Cholewa wręczyli pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie, Mariannie Olszańskiej, podziękowanie za zaangażowanie w realizację i propagowanie projektu dokończenia Parku św. Jana Pawła II w wąwozie ze środków z budżetu obywatelskiego.

W koncercie wystąpili uczniowie z klas: 5a, 5f, 6c, 7g przygotowani przez – p. Katarzyna Zając-Roś (muzyka, akompaniament), p. Agnieszka Lange (dobór tekstów) i p. Cezary Figura (oprawa multimedialna, scenografia, oświetlenie sceniczne).

Opracowanie: A. Lange, C. Figura