Koncert listopadowy w DPS “Kalina”

Listopadowe zamyślenia nad przemijaniem i sensem życie zawiodły nas tym razem do Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.

Koncert „Zaduszki poetyckie” wywołał wiele emocji wśród mieszkańców. Wiersze, w których recytatorzy wspominali swoich najbliższych, bardzo wzruszyły seniorów. W niejednych oczach zakręciła się łza, słysząc, znane i wciąż aktualne słowa ks. J. Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nastrojowa muzyka, malownicze pejzaże w tle przywołały mieszkańcom mnóstwo wspomnień z ich życia, a te zamieniły się w zadumę nad cennym czasem bieżących dni.

Po koncercie seniorzy z czułością opowiadali nam o swoich rodzinach i wnukach, pytali naszych uczniów o ich babcie i dziadków. Czas w tak miłej i rodzinnej atmosferze upłyną nam bardzo szybko. Pełni pozytywnych wrażeń i bogaci w nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

W koncercie wystąpili uczniowie z naszej szkoły, których przygotowali nauczyciele:

p. Kasia Zając – Roś, p. Agnieszka Lange i p. Cezary Figura.