2017-2018Św 17-18

Z Mikołajem na sportowo

Pod takim hasłem odbyło się w świetlicy klas pierwszych 5A spotkanie ze Świętym Mikołajem.

6 grudnia 2017 roku, jak co roku wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie naszego gościa. Po krótkim, lecz pełnym napięcia oczekiwaniu pojawił się główny bohater dnia – Święty Mikołaj.

Następnie przy piosenkach o Mikołaju rozpoczęły się sportowe zmagania. Drużyny ubrane w czapeczki mikołajki stanęły do sportowych konkurencji. Był tor przeszkód – bieg z prezentem w jednym ręku, jazda na nartach bez śniegu oraz „Mikołajkowa Puszka Pandory” z krążącym w koło prezentem. Następnie uczniowie wysłuchali gawędy o tradycjach mikołajkowych i mogli sprawdzić swą wiedzę w konkursie zagadek o Mikołaju.

Na zakończenie sportowego spotkania, w rytm piosenki pt. „ To Mikołaj, to Mikołaj” uczniowie naszej świetlicy otrzymali piękne gry planszowe oraz słodki poczęstunek.