2017-2018S 17-18Sport

Sukcesy naszych pływaczek i pływaków

Uczennice i uczniowie SP 51, trenujący pływanie pod fachową opieką naszych nauczycieli p. Damiana Frankowskiego i p. Piotra Kubicia w przyszkolnym klubie sportowym UKS 51, odnieśli w ostatnim czasie wspaniałe sukcesy.
Najpierw, w dniu 22 listopada 2017 r. na pływalni MOSiR “AQUA Lublin” przy Alejach Zygmuntowskich 4, rywalizowali w Igrzyskach Dzieci Szkół Podstawowych Miasta Lublin.

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły sztafeta pływacka dziewcząt stanęła na najwyższym stopniu podium! Skład sztafety: Gabriela Ciurska, Magdalena Hapak, Aleksandra Niezgoda, Oliwia Rojek, Hanna Skowronek i Zuzanna Żelazo.

Sztafeta chłopców także odniosła sukces, plasując się na 3 miejscu. Skład sztafety: Marcel Dobrzański, Jakub Gościński, Ignacy Lis, Mateusz Marnik, Hubert Pylak i Filip Suchański.
Ponadto indywidualnie miejsca medalowe wywalczyli (i tym samym zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie): Hanna Skowronek – 1 miejsce (50m – styl motylkowy), Filip Suchański – 1 miejsce (50m – styl motylkowy), Gabriela Ciurska – 2 miejsce (50m – styl grzbietowy), Zuzanna Żelazo – 2 miejsce (50m – styl dowolny [kraul]), Magdalena Hapak – 3 miejsce (50m – styl klasyczny [żabka]), Mateusz Marnik – 3 miejsce (50m – styl klasyczny [żabka]).

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są tutaj:

Dwa tygodnie później, w czwartek 7 grudnia 2017 r., na tej samej pływalni odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych. Nasi młodzi pływacy, rywalizujący tym razem z najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii wiekowej z całego województwa lubelskiego (m.in. z Białej Podlaskiej, Chełma, Zamościa, Puław, Kraśnika, Biłgoraja, Łukowa, Parczewa, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego, Janowa Lubelskiego, Krasnegostawu, Lubartowa, Łęcznej i Świdnika) , potwierdzili swoje świetne przygotowanie i talent.

Sztafeta pływacka dziewcząt 6 x 25m stylem dowolnym (w tym samym składzie) znowu zajęła pierwsze miejsce.
Ponownie pierwszy przypłynął do mety również Filip Suchański w wyścigu indywidualnym na dystansie 50m stylem motylkowym. Ponadto: Gabriela Ciurska zajęła 2 miejsce (50m – styl grzbietowy), Hanna Skowronek – 4 miejsce (50m – styl motylkowy), Magdalena Hapak – 6 miejsce (50m – styl klasyczny [żabka]), Zuzanna Żelazo – 10 miejsce (50m – styl dowolny [kraul]) oraz Mateusz Marnik – 12 miejsce (50m – styl klasyczny [żabka]).
Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek, zawodników i trenerów!

Szczegółowe wyniki:

Opracowanie: p. A. Michniewicz