2018-2019Sport

Znakowanie rowerów

Informujemy, że dnia 24 września 2018 r.  /poniedziałek/, w godz. 14.30-17.30 będzie miało miejsce znakowanie rowerów przez Policję przy wejściu na obiekty sportowe naszej szkoły.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły (w towarzystwie osoby pełnoletniej).
Aby oznakować rower wystarczy posiadać ze sobą dokument tożsamości
oraz dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną.

Znakowanie jest bezpłatne i polega na naniesieniu na ramę przy pomocy grawera trwałego numeru identyfikacyjnego. Naklejka na polu numerowym zabezpiecza przed korozją i informuje o oznakowaniu. Dane dotyczące oznakowanego roweru i właściciela są wpisywane do policyjnej bazy danych. Po oznakowaniu właściciel otrzymuje odcinek z numerem identyfikacyjnym przypisanym do jego roweru.

W celu uniknięcia ewentualnych wyjaśnień w czasie policyjnej kontroli zaleca się, by w przypadku sprzedaży roweru przekazać nowemu właścicielowi odcinek dotyczący jego oznakowania.

Patrycja Wysocka