Stop cyberprzemocy

Program “Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

W poniedziałek 1 października 2018 r. Pan Prezydent Krzysztof Żuk dokonał w naszej szkole inauguracji Programu “Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży: STOP CYBERPRZEMOCY” finansowanego ze środków Gminy Lublin.

Głównym realizatorem programu jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, a partnerem Straż Miejska Miasta Lublin. Program ma na celu zwiększenie wiedzy dzieci i młodzieży klas III oraz VII szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nabycie umiejętności prawidłowego reagowania w przypadku zaistnienia zagrożenia związanego z korzystaniem z sieci internetowej, elektronicznych komunikatorów i serwisów społecznościowych, a także podniesienie poziomu wiedzy nauczycieli oraz rodziców w zakresie właściwego reagowania na przypadki cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

Opracowanie: p. U. Furtak

Patrycja Wysocka