Projekt ME-Health w Graz

W dniach 10-14 października 2022 r. w Austrii odbył się pierwszy warsztat szkoleniowy projektu ME-Health. Podczas warsztatów wszyscy partnerzy projektu wymieniali się doświadczeniami w zakresie problemów psychologiczno-pedagogicznych, które wystąpiły wśród młodzieży w okresie pandemii COVID-19 oraz nauczania na odległość.

Wszyscy uczestnicy warsztatów potwierdzili, że pandemia w dużej mierze wpłynęła negatywnie na samoocenę uczniów, jak też ich wzajemne relacje oraz na sam proces uczenia się. Zdarzało się, że młodzież nie radziła sobie z kryzysem, wymagała opieki specjalistów, sporadycznie dochodziło do samookaleczeń i prób samobójczych.

Wnioski z warsztatów wraz z opisem problemów, które doświadczyła młodzież w dobie pandemii oraz narzędzia służące rozwiązaniu tych problemów, zostaną opisane w przewodniku, który zostanie opublikowany wiosną 2024 r. na zakończenie projektu.

oprac. Anna Wójcik

Anna Wójcik