2018-2019kl. 1-2-3

Z wizytą w Schronisku dla zwierząt

14 listopada 2018 r. klasa 3d i 2j odwiedziły lubelskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Celem wizyty było zapoznanie młodych ludzi z działalnością schroniska. Głównym tematem zajęć był „Pies, jego pochodzenie i praca na rzecz człowieka”. Uczniowie poznali różnorodność ras, historię udomowienia, pochodzenie, przydatność w służbie człowieka oraz zasady bezpiecznego z nim kontaktu. Wiele emocji wzbudziły historie psich bohaterów. Dzieci poznały również nowe pojęcie herpetologia, czyli nauka o płazach i gadach. Po pouczającej lekcji uczniowie oglądali różnych mieszkańców schroniska. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zwierzęta zamieszkujące terraria.

Po wizycie z większym przekonaniem rozumiemy potrzebę pomagania i wspierania schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Agnieszka Dębiak